13 czerwca, 2013

Coś dla Panów i nie tylko :)


Witajcie :)

Dziś przychodzę do Was z niedawno odkrytym, świetnym wynalazkiem.

 Mianowicie są to  bambusowe skarpetki.  Osobiście poznałam je w grudniu kiedy stały się jednym z prezentów świątecznych. Faktycznie są wykonane ze świetnego materiału i sprawdzają się dokładnie z tym o czym mówi producent. Włókno bambusowe ma naturalne właściwości antybakteryjne, przepuszcza powietrze i zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Co ważne, jest przyjazne dla środowiska. 
Cena skarpetek z tego egzotycznego materiału nie jest wygórowana. W internecie można znaleźć pary kosztujące od 7 zł wzwyż.

Może być to nie tylko dobra inwestycja dla panów ale i świetny pomysł na prezent :) Bambus - tropikalna roślina o zdrewniałych łodygach, którą są w środku puste, ma zastosowanie nie tylko w budownictwie. Wykorzystuje się ją również w przemyśle tekstylnym, a konkretnie do wyrobu skarpetek.

Drzewa bambusowe, które wykorzystuje się przy produkcji włókna, są dokładnie wybierane. Przeważnie pochodzą z ekologicznych upraw. Włókna bambusowe mogą być alternatywą dla bawełny. Nie każdy jest świadomy tego, że bawełna jest jedną z najbardziej stymulowanych chemicznie roślin. Powód? Jest łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju szkodników, zaś bambus nie potrzebuje ani grama nawozów sztucznych. Rośnie w tempie imponującym, zależnie od gatunku nawet 80 cm dziennie.


Pozdrawiam,
 Kasiek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz