26 czerwca, 2013

Wakacyjne pakowanie czas zacząć

Cześć Kochani :)

Moje wakacje już nie długo się zaczną, z racji tego przyszedł najwyższy czas na wyciągnięcie walizki z piwnicy... i opanowanie całego rozgardiaszu panującego przy pakowaniu. Niestety muszę przyznać, że jest to bardzo nie lubiana przeze mnie czynność dlatego, że (prawie) zawsze proporcja wielkości mojego bagażu do walizki zwykle wypada 2:1. Prawie bo tym razem było inaczej. Po już kilku większych wyjazdach nabrałam wprawy w tym jak podzielić bagaż na podręczny, który muszę mieć koniecznie pod ręką i ten który może spokojnie spoczywać w bagażniku autokaru czy samolotu.
Myślę, że to może być dosyć przydatne. No i chciałam jeszcze wspomnieć o kilku ważnych drobiazgach umilających nam podróż :)

Zacznijmy więc od bagażu podręcznego. Często zdarza się tak, że podczas podróży zatrzymujemy się na postojach i wtedy zwykle mamy problem.. wszystko czego potrzebujemy jest w bagażu głównym...

Tak więc to mój skład niewielkiej torby podręcznej to : 
1. Szczoteczka do zębów.
2. Chusteczki nawilżające.
3. Krótkie spodenki i bluzka. ( To bardzo ważne kiedy jedziemy w czasie upałów i chcemy zmienić rzeczy.)
4. Szczotka do włosów, to z pewnością tyczy się pań kiedy po wszelkich próbach spania na siedząco wyglądają oszałamiająco :)
5. Poduszeczka, malutka która świetnie się sprawdzi kiedy będziemy już zmęczeni.
6. Malutka kosmetyczka w której znajdzie się tusz do rzęs, lusterko, perfum czy mała kulka antyperspirantu.

No i dodatek o którym wspominałam :) Na pewno również dla Was wielogodzinna podróż jest często nie tyle nawet co męcząca, ale okropnie nudna. Owszem, na początku podziwiamy piękne widoki, poznajemy nowych znajomych... no ale ile można gadać :) Proponuje zabrać ze sobą, co kto lubi czyli:

 - przewodnik, informator lub inne opisane ciekawostki o miejscu do którego zmierzamy,
- sudoku do rozwiązywania lub wszelkie krzyżówki,
- karty do gry,
- słuchawki z telefonem lub MP3, przez muzykę nasze wspomnienia są trwalsze i bardziej wyraziste :)
   Fajnie jest stworzyć sobie przed wyjazdem ulubioną playliste, również ze starszymi nagraniami,
   na co dzień nie słuchanymi.
- książkę, gazetę lub audiobooka, to zdecydowanie może umilić nam podróż,
- gierki na telefon lub inne mniejsze urządzenia, niech będą to nasze ulubione :)

Myślę, że każdy wybierze sobie coś co go zainteresuję i świetnie wypełni czas :)

Nawiasem jeszcze warto jest dodać, 

- kiedy pakujemy główny bagaż zadbajmy o to aby potrzebne rzeczy na krótszy nocleg jeśli zatrzymujemy się gdzieś tylko na 1 lub 2 noce były spakowane 'na wierzchu' żebyśmy nie musieli przewracać całego bagażu do góry nogami.

- jeśli zabieramy dodatkowe pary butów (oprócz tych które mamy na nogach) warto zapakować je w siatkę i dobrze zawinąć ponieważ obuwie posiada swój indywidualny zapach i w walizce może przejść na ciuszki,

- wszelkie kosmetyki, kremy, szczególnie płyny czyli szampony i żele warto jest zabezpieczyć szczelnym opakowaniem aby w razie nieszczelności butelek nie zalały nam całego bagażu.

- rzeczy takie jak suszarki, ładowarki, kable nie powinny leżeć bezpośrednio na płynach aby od razu nie mogły ich zalać jeśli zabezpieczenie przepuści go.

- warto zabrać ze sobą nawet wybierając się do ciepłych krajów, pelerynę przeciw deszczową. Doświadczenie podpowiada mi, że z pogodą bywa różnie a nie miło zwiedza się i ogląda trzymając w jednej ręce aparat w drugiej parasolkę i ledwo nadąża za grupą :)

- nie powinniśmy też zapominać o podstawowych tabletkach na gorączkę, maściach na ukąszenia itp. Warto jest też sprawdzić przed wyjazdem na co możemy być narażeni w innym kraju i zabezpieczyć się w odpowiednie maści, lekarstwa czy szczepionki.

- jeśli nasz urlop nie będzie długi fajnie jest zaopatrzyć się w małe opakowania, pojemniki w które możemy przelać płyn do kąpieli, peeling itd, po to aby nie dźwigać pół litrowych butelek których oczywiście nie wykorzystamy :) Takie opakowania dostaniemy chyba w każdej drogerii wiem że w Rosmannie można kupić pojedyncze za ok. 1,99 zł. a komplet taki jak na zdjęciu około 10-12 zł. Bardzo przydatne :)
 

To chyba na tyle, ja pakuje się dalej a Wam życzę miłego dnia i może nieco bardziej sprzyjającej pogody :)

Kasiek Brak komentarzy:

Prześlij komentarz