13 lutego, 2014

Czesanie, czesanie...

Drogie Kobietki !

Na pewno każda z Was czesze swoje włosy. Na pewno robi to przynajmniej dwa razy dziennie, to znaczy rano i wieczorem. Prawda ? A czy któraś z Was, szczotkuje włosy ?

Kojarzycie kadry ze starszych filmów w których piękne kobiety siedziały przy swojej toaletce trzymając w dłoni wielką szczotkę, która czesała długie i puszyste włosy ?

No bo właśnie ! Czy wiecie, że szczotkowanie włosów pobudza ich jedyną żywą część jaką jest cebulka ?
 Dlatego, kiedy masujemy skórę naszej głowy końcami igieł szczotki, pobudzamy ukrwienie i prace cebulek włosów. Wiadomo od dawna, że włosy najczęściej wypadają przez stres. Poza tym włosy przestają wypadać, ponieważ po masażu skóra jest zrelaksowana i dotleniona.

Czego używamy ? 

Naszej osobistej szczotki do włosów. Musi być wyczyszczona i najlepiej jeśli jest zdezynfekowana.
Moja wygląda tak: Tangle Teezer
Jak prawidłowo szczotkować włosy ?

Najpierw musimy je rozczesać. Delikatnie, tak aby nie uszkodzić ich struktury. Najłatwiej jest zacząć od końca do nasady włosa.

Najważniejszą zasadą jest szczotkowanie w kierunku przeciwnym do ich ułożenia - pod włos.

Aby prawidłowo wyszczotkować nasze włosy powinniśmy wykonać 50 ruchów na strone:
- 50 z lewej na prawą,
- 50 z prawej na lewą,
- 50 z tyłu do przodu.

Co daje nam łączną sumę 150. Szczotkowanie zajmuje około 10 minut, nie szarpiemy ani nie przyciskamy szczotki zbyt mocno do skóry bo to może ja podrażnić.


Sposób szczotkowaniaSposób szczotkowaniaSposób szczotkowania
zdjęcie pochodzi ze strony www

Efekty takiego szczotkowania zobaczymy od razu ! Najlepsze będą wtedy kiedy będziemy wykonywac to systematycznie. Włosy będą podniesione, powiększą swoją objętość i będą pięknie, naturalnie się układać. Na prawdę warto poświęcić 10 minut dziennie na taki efekt. 


A Wy szczotkujecie włosy ? 

:)


Pozdrawiam, 
Kasiek

1 komentarz:

  1. Ja się czeszę tylko grzebieniem, gardzę szczotkami. Teraz kupiłam taki zestaw i zamierzam wypróbować wszystkie grzebienie po kolei: http://www.kalamis.pl/product-pol-6325-Komplet-grzebieni-Fox-Nano.html

    OdpowiedzUsuń