06 stycznia, 2014

DAJ WŁOS ! Świetna akcja fundacji Rak'n'roll

Witajcie :)

Właśnie wertuje trochę internet, inne blogi itp. i właśnie natknęłam się na to ! 

http://raknroll.pl/o-fundacji/z-zycia-fundacji/daj-wlos/2040

Świetna akcja DAJ WŁOS! organizowana przez fundacje Rak'n'roll (zajmującą się motywowaniem i wspieraniem osób chorych na raka) polega na zbieraniu włosów potrzebnych do produkowania peruek dla chorych, cytuje: 

" Ładna, dobrze dobrana peruka,poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego. Obecnie w Polsce z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ.W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja "Daj włos".Fundacja Rak'n'Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby,które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek.Przekazanie Fundacji ściętych włosów,pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii.Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które zbierać będą ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki.W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Celem Fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet,dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce,który tylko zadeklaruje chęć współpracy. "


Trzeba wziąć w niej udział! Najbliższy salon znalazłam w Sopocie, jednakże ja mam włosy już ścięte, które czekały na odpowiedni moment aby je wykorzystać i chyba właśnie się doczekały ! Zawsze kiedy trafiam na tego rodzaju akcji i podobne, raduje mnie to że wciąż ludzie noszą w sobie tą odrobinę dobra i chęci pomagania. I wtedy budzi się we mnie ta cząsteczka wiary w człowieczeństwo :)
A pro po oddajecie krew ? Bo ja tak i właśnie w przyszłym tygodniu czeka mnie kolejna donacja krwi ! :) 


Życzę Wam moi drodzy miłego i satysfakcjonującego tygodnia ! 
Kasiek

3 komentarze:

  1. Popieram akcję:) Mój kochany mąż oddał na nią swoje włosy:) Kiedy ja zetnę swoje również to zrobię:) Pozdrawiam ciepło:)

    OdpowiedzUsuń
  2. kurcze, a ja dopiero co obciełam wlosy o 20 cm.. szkoda, że tak późno się dowiedziałam, trzeba pamiętać ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Możesz proszę podać adres salonu? Chciałabym obciąć włosy i fajnie było by je oddać:)

    OdpowiedzUsuń